מאמרים

ירידה במשקל? לא מומלץ.. כדאי לקרוא

By 10/06/2023 No Comments

מה משותף לאדם שצולל, משקל שיורד וביטקוין?
טוב, אני לא מומחה בהשקעות, אבל כנראה כולם מנסים לעלות חזרה למעלה אחרי הירידה.

זה לא סוד שהרבה אנשים שיורדים במשקל מתקשים לשמור עליו, ואחרי תקופה קצרה יותר או פחות הם מעלים בחזרה את המשקל שירד, ואפילו עם תוספת ריבית.
בטח יצא לכם להכיר מישהו שהוריד 20 קילו ואז העלה בחזרה 30..

❓ למה זה קורה?
קודם כל, כי הגוף כמו מתרגל למשקל שלנו אחרי תקופה מסוימת, ולכן הוא ינסה עם שלל המנגנונים שלו לחזור לאותו משקל אם ננסה לרדת.
הוא יפריש הורמונים שיגרמו לנו להיות רעבים יותר, הוא יגרום לנו להיות עייפים יותר ככה שנזוז פחות ונשרוף פחות קלוריות, והוא גם יוריד את קצב חילוף החומרים שלנו.

לאדם ששקל 100 קילו ועכשיו שוקל 70 יהיה בדרך כלל חילוף חומרים נמוך יותר מאדם ששוקל 70 קילו כמעט כל חייו, וזה עוד משהו שעושה למי שיורד במשקל חיים קשים בשמירה על המשקל שלו.

עוד עניין חשוב הוא שרוב היורדים במשקל עושים רק דיאטה, אחת מבין מאות הדיאטות שהמציאו, וזה גורם בין היתר לאיבוד של מסת שריר, עוד דבר שיכול להקשות עלינו לאחר הירידה.
בגלל כל אלה, הייתי ממליץ לכם לפני שאתם מנסים לרדת את אותם עשרה, עשרים או שלושים קילוגרמים – לוודא שאתם מסודרים עם שלושת הדברים החשובים האלה:

 • הדבר הראשון הוא לשלב אימוני כוח במהלך הירידה במשקל.
  אימוני כוח, או אימוני התנגדות, הם לא רק למי שמחפש "להתנפח" בשפת העם. הם חשובים לכולם, ובמיוחד בירידה במשקל כדי שנוריד בעיקר שומן ולא מסת שריר.
  לא חייבים חדר כושר ולא חייבים משקולות, אפשר לעשות אימוני כוח גם בבית בלי ציוד מיוחד.
 • הדבר השני שחשוב לסדר לעצמכם הוא את התזונה לאחר הירידה במשקל. החדשות הטובות הן שכדי לשמור על המשקל אפשר לאכול קצת יותר קלוריות מאשר הכמות שאוכלים כדי לרדת במשקל, אבל עדיין אנחנו לא יכולים לשכוח מהתזונה אחרי שירדנו כמה שרצינו.
  אם לא נדע לאזן את הקלוריות שאנחנו אוכלים עם הקלוריות שהגוף שלנו שורף זה יהיה עניין של זמן עד שהמשקל יעלה.
 • ואין מה לעשות, עוד דבר חשוב הוא להמשיך להיות פעילים גם אחרי הירידה. קצב חילוף החומרים יורד ואנחנו צריכים לשמור על פעילות גופנית גם כדי לשרוף עוד קלוריות ולא להיות בתפריט הרעבה, וגם כדי לשמר את מסת השריר שלנו, כי מה שלא משתמשים בו הולך לאיבוד.
  גם במחקרים רואים שהסיכוי לשמור על המשקל גבוה יותר אצל מי שפעיל באופן קבוע.

 

להרעיב את עצמנו לשבוע או שבועיים, ואפילו חודש, זה קל, אבל לשמור על המשקל לאורך שנים.. זה כבר הרבה יותר קשה.

אם אתם רוצים לעשות את התהליך של הירידה במשקל בצורה חכמה, אתם מוזמנים לקורס המזורז לחיטוב הגוף – בקורס אסביר לכם בקצרה איך לרדת במשקל ולהתחטב בצורה האופטימלית, ולאחר מכן אלמד אתכם לבנות לעצמכם תפריט ותוכנית אימון מותאמים אליכם, לפי הנתונים וההעדפות שלכם, בין אם אתם רוצים להתאמן בבית או בחדר הכושר.

את הפרטים על הקורס תמצאו בקישור ⬇

הקורס המזורז לחיטוב הגוף – לחצו כאן