מאמרים

דיאטת כסאח – דיאטה מהירה

By 13/09/2020 No Comments

מי מאיתנו לא היה רוצה לרדת 5 קילו בשבוע? אנחנו אוהבים הכל מהר, ולכן אנשים תמיד מחפשים דיאטה מהירה לירידה במשקל, כמו דיאטת כסאח.

האם זה באמת עוזר לירידה במשקל, האם זה טוב לנו, ומהן האפשרויות האחרות שקיימות? לפני שאתם עוברים לחיות על חסה וכרוב לשבוע או לשבועיים, אעשה לכם סדר.

אז מה זה בעצם דיאטת כסאח?

בדרך כלל מדברים על תקופה בה נמנעים מהרבה מאוד מאכלים, ומנסים לשרוד על כמות קלוריות קטנה בכל יום.
זו יכולה להיות דיאטה בה שותים רק שייקים דלי קלוריות, או דיאטת כרוב,
או כל צורת אכילה אחרת בה אנחנו מכניסים לגוף שלנו הרבה פחות קלוריות ממה שהוא שורף, כשהמטרה היא כמובן לרדת במשקל מהר.

האם זה באמת עוזר?

אם תבצעו שינוי תזונתי כזה או אחר שיגרום לכם בסופו של דבר להיות במאזן קלורי שלילי, כלומר לאכול ולשתות פחות קלוריות ממה שאתם שורפים, ולהתמיד עם זה לאורך זמן, אתם תרדו במשקל.
גם אם הגוף שלכם שורף בממוצע 2000 קלוריות ביום, ואתם מבצעים דיאטת כסאח בה אתם אוכלים רק 500 קלוריות, אתם תרדו במשקל עם הזמן. אותו מיתוס שהגוף נכנס לסטרס ומפסיק לרדת במשקל אם לא אוכלים מספיק קלוריות הוא לא נכון. הגוף ימשיך לרדת במשקל אם נרעיב אותו, אבל הנה כמה סיבות למה אתם לא רוצים לעשות את זה לעצמכם:

  • קודם כל, בדיאטות כסאח כאלה בדרך כלל לא צורכים מספיק חלבון, ויחד עם חוסר ביצוע אימוני התנגדות זה מוביל לירידה, מעבר לשומן, גם במסת הגוף הרזה, כך שאמנם תרדו במשקל, אבל הגוף ייראה מידלדל ולא חטוב, ותרגישו חלשים.
  • עוד עניין חשוב בדיאטות כאלו, הוא שקל מאוד להגיע לחוסרים תזונתיים אחרים, כמו ויטמינים, מינרלים ושומן בריא שחשובים לתפקוד הגוף ולבריאות הכללית שלנו, ושום משקל נמוך כמובן לא שווה את הבריאות שלנו.
  • וסיבה נוספת שאתם לא רוצים לבצע דיאטת כסאח, היא שקשה מאוד להתמיד איתה, והסיכויים גבוהים שתישברו ותיכנסו להתקפי זלילה לא מעט פעמים, או שבסוף הדיאטה פשוט תחזירו לעצמכם את המשקל שירד וכל הסבל וההרעבה שלכם ילכו לפח.

אז מה האלטרנטיבה?

מי שמחפש מוצרי קסם לירידה במשקל או פתרונות מהירים תמיד יתאכזב בסוף.
השינוי צריך קודם כל להתחיל בראש, להבין שאם אנחנו רוצים גם לרדת במשקל וגם לשמור עליו נמוך, נצטרך לשנות משהו באורח החיים שלנו. אולי אותו שינוי יהיה להפסיק עם החטיפים בערב מול הטלויזיה, או להפחית בנשנושים לאורך היום.
כמובן שזה לא קל ודורש כוח רצון, אבל מה שבטוח זה שלא נוכל להמשיך עם אותם הרגלי אכילה שהביאו אותנו לעודף משקל. הדרך הנכונה לעשות את השינוי היא למצוא את הרגלי האכילה שיעזרו לכם לרדת במשקל, ולא פחות חשוב – שיהיה לכם קל להתמיד איתם כדי שתצליחו להגיע למטרה שלכם וגם להישאר בה.

לא בטוחים איך עושים את זה? מוזמנים להצטרף לתוכנית האונליין מכל הארץ, לפרטים:

https://www.galh.co.il/תוכנית-האונליין