מאמרים

5 טעויות נפוצות של מתאמנים מתחילים

By 02/08/2018 No Comments

מתחילים להתאמן לבד? הנה כמה טעויות נפוצות שאני רואה לרוב אצל מתאמנים מתחילים:

  1. מנסים לעשות הרבה ולהספיק הכל בלי מנוחה – לפעמים כשמתחילים להתאמן בלי ידע מוקדם, אנשים מתאמנים שעות בכל יום כמעט בלי מנוחות בשביל להגיע למטרה מהר יותר. הגוף שלא היה רגיל לכמות כזו של עומס יכול להיפצע בקלות, מה שיוביל אתכם להפסקה של האימונים ולעלייה במשקל מחדש.
  2. דיאטה קשה ומחמירה- נכון שבסופו של דבר מה שיגרום לירידה במשקל זה מאזן קלורי שלילי (שריפת קלוריות>הכנסת קלוריות), אבל להתאמן כשהתפריט היומי שלכם עומד על 500 קלוריות ביום זה פשוט מתכון לכישלון.
  3. אימוני כוח בטכניקה רעה ובמשקל כבד מדי – השרירים שלא מוכנים למשקל רב כל כך יכולים להיקרע, או שהמשקולת תיפול עליכם, מה שיוביל לפציעה שתשבית אתכם לתקופה ארוכה.
  4. "אבקת חלבון יש, קריאטין יש, גיינר יש… אני מסודר"- חושבים שהתוספים יעשו בשבילם את העבודה. אף תוסף תזונה לא יבנה לכם שרירים או יחטב אתכם ללא מאמץ.
  5. "הייתי שעתיים בחדר כושר"- מתוכם רבע שעה על ההליכון, שעה ורבע דיבורים עם החבר'ה וחצי שעה צפייה בטלויזיה. "אז למה אני לא רואה תוצאות?"

שינוי בגוף לוקח זמן ומאמץ, צריכים להיות סבלניים, להתאמן לפי המטרה שלכם, לאכול נכון, ולהתמיד. בדקו שכל אלה מבוצעים, והתוצאות לא יאחרו לבוא.