מאמרים

שורפי שומן או שזה רק הכסף שנשרף?

By 12/08/2018 No Comments

"רק כדור אחד ביום ותוך שבוע תורידו 5 קילו".. נכון?

אז זהו שלא ממש, ויש כמה דברים שכדאי לדעת כשחושבים לקחת שורפי שומן:

  1. שורף השומן כשלעצמו הוא תוסף, ולא יעזור הרבה, אם בכלל, אם לא תעשו שינוי באורח החיים שלכם. מטרת החומרים שיש בו היא בעיקר לגרום לכך שתהיו יותר אנרגטיים ובעקבות זאת שתוציאו יותר אנרגיה ביומיום.  כלומר אם לא תבצעו פעילות גופנית ותמשיכו לאכול ג'אנק פוד, כנראה שלא תראו תוצאות.
  2. לכל אחד קצב ירידה במשקל שונה שתלוי בהורמונים, לחץ נפשי, חילוף חומרים ועוד. אל תפתחו ציפיות גדולות מדי, ירידה בריאה במשקל היא עד קילו וחצי בשבוע, וגם אם ירדתם רק 300 גרם זה יותר טוב מכלום. מה שמביא אותי לדבר הבא:
  3. יותר זה לא תמיד יותר טוב – יש סיבה לכך שעל כל תוסף תזונה יש כמות מומלצת לצריכה יומית. צריכת יתר של התוסף לאו דווקא תגרום לכם לרדת יותר מהר במשקל, ואפילו יכולה לגרום לבעיות בריאותיות.
  4. בשורפי השומן יש כמויות גדולות של קפאין כדי לעורר ולהמריץ את הגוף. לכן צריך לשים לב לכמות הקפאין שאתם צורכים בנוסף מקפה ותה, ולשתות הרבה מים מכיוון שהקפאין משתן וגורם לאיבוד נוזלים מהגוף.
  5. שימו לב לתחושות של הגוף שלכם – יש אנשים שמדווחים על רעד בגוף, תחושת חום, עלייה בדופק וכאבי ראש כתוצאה מהכמות הגדולה של הקפאין. לכן התוסף לא מתאים לכולם.

ועכשיו, האם זה בזבוז כסף? השאלה מה אתם עושים בנוסף ללקיחת התוסף.

לאלה מכם שמחפשים כדור פלא שימיס את השומן ויחטב את הבטן, כדאי לוותר.
לאנשים שמוכנים לקחת על עצמם שינוי בחיים, ולשלב תזונה נכונה עם פעילות גופנית, התוסף יכול לעזור לכם לדחוף את עצמכם עוד קצת באימון, וכך להביא אתכם לירידה מהירה יותר במשקל.
ועדיין, ממש לא חייבים להוציא מאות שקלים – גם קפה שחור יכול לעשות בשבילכם את העבודה. כוס אחת לפני אימון כוח או ריצה שגם מעוררת, גם עוזרת לאימון טוב יותר וגם בטוחה יותר לגוף.