מאמרים

למה המשקל נתקע – סיבות לחוסר ירידה במשקל

By 19/12/2020 No Comments

התחלתם לרדת במשקל ואז הוא נתקע, או לא יורד בכלל?

בפוסט הזה אסביר מאיזה סיבות המשקל תקוע, ומה אפשר לעשות כדי להמשיך ירידה במשקל.

אז לפני שנגיע לסיבות ולפתרונות – תזכורת קצרה, והיא שאנחנו יורדים במשקל כתוצאה מגרעון קלורי. כלומר אם אנחנו אוכלים ושותים פחות קלוריות ממה שהגוף שלנו שורף, אנחנו בגרעון קלורי וכך יורדים במשקל.

ואולי קרה לכם שהתחלתם דיאטה או כל תהליך אחר בתקווה להוריד כמה קילוגרמים, אבל המשקל לא זז, או שירדתם קילו או שניים ומאז אתם תקועים.

למה זה קורה? בדרך כלל יש 3 סיבות עיקריות לכך שהמשקל לא יורד:

1. אתם אוכלים יותר קלוריות ממה שאתם חושבים, וזה לא רק אתם – לכולנו יש נטייה להפחית בהערכה של כמות הקלוריות שאנחנו צורכים. אנחנו אולי בטוחים שאנחנו אוכלים ביום 1500 קלוריות ובגרעון קלורי, אבל בעצם אוכלים הרבה יותר וכבר נמצאים במאזן קלורי נייטרלי, מצב בו מכניסים לגוף את אותה כמות קלוריות כמו שהוא שורף, וכך נשארים באותו משקל.
– מה עושים במצב הזה? אפשר לוודא בעזרת אפליקציות ומחשבוני קלוריות שאנחנו באמת צורכים את אותה כמות קלוריות שאנחנו צריכים כדי לרדת במשקל, ובמידת הצורך להפחית בכמויות האוכל כדי להיות באמת בגירעון קלורי.

2. הגוף שלכם אוגר יותר נוזלים. לחץ, חוסר שינה ושינויים הורמונליים הם חלק מהדברים שיכולים לגרום לנו לאגור יותר נוזלים, וכך אם אתם באמת בגירעון קלורי אבל יש עלייה בנוזלים בגוף, יכול להיות שתראו עצירה של הירידה במשקל לשבוע או שבועיים.
– מה עושים? הכי חשוב להמשיך עם אותה תזונה שמביאה אתכם לגירעון קלורי, וכך גם אם הנוזלים יירדו או לא, בסוף המשקל ימשיך לרדת. ואפשר גם לנסות לוודא שאתם ישנים מספיק ופחות לחוצים, זה טוב בכל מקרה.

3. הגוף שלכם כבר לא שורף את אותה כמות קלוריות כמו בתחילת הדרך. זה יכול לקרות גם בגלל שאתם מרגישים עייפים יותר ופחות זזים במהלך היום, וגם מאחר שעם הירידה במשקל גם יורד קצת חילוף החומרים הבסיסי שלנו וזה עניין ידוע ונורמלי.
– מה אפשר לעשות? כדאי לנסות לוודא שאתם בכל זאת פעילים ביומיום, גם מעבר לאימונים. למשל להגדיר לכם מטרה לעשות 5000 צעדים ביום לפחות. ואם אתם מרגישים שאתם דווקא פעילים מספיק, גם במהלך היום וגם באימונים, ועדיין המשקל לא יורד, אז כנראה תצטרכו להוריד עוד טיפה את הקלוריות שאתם צורכים, כדי לחזור לגירעון קלורי ולרדת במשקל.

אם כבר ניסיתם הכל, אבל המשקל עדיין תקוע, מוזמנים להתייעץ איתי במייל ואנסה לעזור:

galyyy@gmail.com